Kiedy wszystko chcesz zrobić dobrze…

Noce i dnie (1978) cz.4

Podziwiam wszystkie mamy korpo, które radzą sobie z pracą, domem i rodziną, podziwiam również te mamy, które z kolei nie pracują i dbają o ognisko domowe i czerpią radość z życia.

       Chcesz mieć zadbane paznokcie, dobrze wyprane i powieszone firanki? Zdrowe rośliny, porządek w pudełkach z przyprawami?Wychowane, przypilnowane dzieci z limitem na gry i telewizję jeszcze w czasie strajku nauczycieli? Dodajmy porządek w ogródku i ozdoby wielkanocne w oknach. Chcesz. Wszystko to musi być. Takie to banalne, ale musi być równo. Chociaż chcesz zatopić się w swoim świecie, w spokoju poczytać, by nie słyszeć co moment rozdzierającego „Mamooo…”, to musisz, musisz, musisz. Jasne, możesz to zamienić na „chcę”. Chcę, a jednak muszę. Chcesz być też kochającą mamą, jednak nie masz już sił na Kakuzu czy inne gry planszowe, codzienne zamiatanie podłogi wypala cię, jak również zaschnięty kechup na talerzu. Reżim nie działa, łagodność psuje. Najlepsza dewiza- kochać i wymagać. Sprawdza się, kiedy masz siły. Kiedy masz dość, już nic nie działa. Jak sobie pomóc, gdy jesteś sama i de facto nikt ci nie pomaga? Ktoś powie, kiedyś kobiety szły w pole i rodziły, ciężko pracowały, jeszcze gorzej, gdy mężczyźni szli na wojnę. Tak było, nie spieram się. Nikt nie narzekał, nie miał globusa- jak mawia mój mąż. No może Barbara Niechcic z Nocy i dni… Co się dzieje teraz, w tym dobrobycie? Może chodzi o role, jakie współczesna kobieta sobie narzuca. Trzeba realizować się w pracy, mieć prestiż i najlepiej pieniądze, oprócz tego nie wolno udawać – trzeba zadbać o dzieci i dom. I do tego trzeba wyglądać. Jak nie masz zbyt dużego kapitału, to jednak musisz – nie chcesz robić to wszystko sama. To jest latać z taczką, uczyć dzieci angielskiego czy matematyki, choć nie lubisz. Można to oczywiście olać i dzieci hodować, nie wychowywać, dom zapuścić i siebie też, można. Nabawisz się wtedy choroby naszych czasów – depresji. Ale może prościej jest powiedzieć, że na moment znalazłaś się w Czarnej Dupie! Każdy tam zagląda. Przeczytajcie „GPS szczęścia”! Kiedy macie kryzys, jak ja dzisiaj, nie ma nic lepszego. Chyba sięgnę raz jeszcze.

Reklama

4 myśli na temat “Kiedy wszystko chcesz zrobić dobrze…

  1. Najgorsze z tego wszystkiego jest to że depresje dotykają też ludzi którzy nie mają zbyt wiele obowiązków a nie mogą się z tego stanu wygrzebać bo brak motywacji w życiu!Twoje ciężkie chwile szybko miną bo masz motywacje tylko każdy akumulator kiedyś traci swoją moc i trzeba doładować.

    Polubione przez 2 ludzi

    1. No właśnie, niestety często jest tak, że ludzie, którzy nie mają swojej pasji, czegoś w co można włożyć serce, nie mogą wyjść z depresji. Dlatego warto walczyć o siebie i rozwijać swoje pasje 😉

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s