„Żółw porusza się z prędkością, wystarczającą do upolowania sałaty.” Terry Pratchett

żółw-jedzący-sałatę-300x200[1]

Jak przełożyć to na nasze życie? Żółw został doskonale stworzony do tego, by sobie poradzić ze zdobyciem sałaty i tyle mu wystarczy. A my ?

My również otrzymaliśmy wszelkie narzędzia, by swój czas przeżyć w szczęściu. Jeśli to zdobimy dobrze, raz wystarczy.

Jednak jakby trochę niedomagamy, jakby kulejemy, zwłaszcza, gdy idzie o zdrowe podejście do życia, o to, czy mieć, czy być. Do tej pory gonitwa za luksusem i wygodą świadczyła o naszej zaradności, o tym ile jestesmy warci, również sami dla siebie. Trzeba mieć wszystko, co świat oferuje, skorzystać z każdej atrakcji, promocji, akcji. Pęd. Nagle tąpnięcie. Czas się zatrzymał, to jakby coś się zepsuło. No ale jak? Zawsze można kupić drugie, lepsze, nie ma problemu, teraz jest wszystko. Wszystko mozna zastąpić, a tu nie. Nie ma reklamacji na to, że jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy pracujesz przy kasie i walczysz na tej wojnie. Nie ma podziału, póki możemy zostać w domu. Na ten moment jesteśmy równi, nikt nas nie będzie oceniał, na ile jesteśmy przydatni społeczeństwu. Co zrobiliśmy do tej pory, ile jesteśmy warci i komu przydatni. Czy tak łatwo to zmierzyć?

Jest teraz taki moment, by po prostu być dobrym, bo tylko w tym możemy być dobrzy. Wyścig się zatrzymał. Dbajmy o swoich bliskich, troszczmy się o drugiego człowieka. Czas zadzwonić, zapytać, jak sobie radzisz, może wybaczyć. Co za zbieg okoliczności, że mamy Wielki Post?Może zechcesz wsłuchać się w duchową mądrość, którą masz w sobie, jeśli sięgniesz do niej głęboko. Kiedy się wyciszysz, może pomyślisz trochę, MÓJ DOBRY CZŁOWIEKU?

Reklama

3 myśli na temat “„Żółw porusza się z prędkością, wystarczającą do upolowania sałaty.” Terry Pratchett

  1. Czas by po prostu być dobrym!To jest moim zdaniem sedno całej sytuacji i powinno być refleksją każdego człowieka!Nie ma się co licytować na temat społecznej przydatności,wredna pielęgniarka więcej zrobi szkody drugiemu człowiekowi!Zwykła sąsiadka która okaże miłość i pomoc samotnemu człowiekowi URATUJE MU ŻYCIE!Twoja głowa MAMUŚKA aż kipi od przemyśleń!Serdecznie pozdrawiam!!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s