Noc spadających gwiazd

BESTY.pl - 2151292

Nie ukrywam, chciałam mieć dom z poddaszem i oknami dachowymi. Teraz wiem, że dom jednopoziomowy przy małym dziecku jest znacznie wygodniejszy. Ostatnio myślałam nad tym, że okna dachowe, to była jednak niepotrzebna fanaberia…

Mamo, daj mi gwiazdkę z nieba

Helenka, co wieczór w porze zimowej pilnuje księżyca, ale i wczoraj nadarzyła się okazja. Skończyła późno drzemkę, bo po 19.00, dlatego miała dużo energii do 22.00 i dalej.

Dziecięcy zachwyt gwiazdami i księżycem jest niezwykły. Malutki dzieciaczek patrzy w niebo, wyciąga rączkę i mówi prosząco: daj, daj. Chodzi oczywiście o gwiazdki. Kiedy czytałyśmy pierwszy raz „Pucia”, nie widziała na obrazku pieska, który zabrał skarpetkę, ale właśnie księżyc za oknem.

Zgasiłyśmy zupełnie światło i przez okno dachowe widać było bajkowe wczoraj, rozgwieżdżone niebo i myślałabym, że to śmigające samoloty, gdyby nie młodszy Bojownik, znawca astronomii i posiadacz teleskopu, nie śpiący jeszcze, oświadczył – mama- to meteoryty. Tatuś dodał, że to deszcz meteorytów, czyli Lirydy 2020 z nocy 21 na 22 kwietnia. I oto bez przygotowań, na gorąco, na żywo obejrzeliśmy spektakularny pokaz gwiezdnych ogni. Okno dachowe spełniło swoją rolę.

Może nie rozpoznałam meteorytów, ale znalazłam się ostatnio na asteroidzie 326. I była to wizyta, której więcej nie powtórzę. Była to planeta Pyszałka. Pamiętacie „Małego Księcia”?
– Bardzo mnie podziwiasz? – zapytał Małego Księcia.
– Co to znaczy „podziwiać”?
-Podziwiać to znaczy uważać mnie za najpiękniejszego, najlepiej ubranego, najbogatszego i najinteligentniejszego człowieka na tej planecie.
-Ale przecież na tej planecie nie ma nikogo oprócz ciebie!
-Zrób mi tę przyjemność. Podziwiaj mnie mimo tego.
A co, jeśli nie?
Pięknie jest być dzieckiem, śmiać się beztrosko i liczyć gwiazdy…

Reklama

2 myśli na temat “Noc spadających gwiazd

  1. I mieć takie widoki z okna 🙂 Gwiazdy oglądałam tak intensywnie ostatnio w plenerze, nad jeziorem.. nie wiadomo kiedy znowu będzie taka możliwość. Miłego podziwiania. I gwiazd i siebie nawzajem 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s