Oczami młodszego Bojownika

Czas poznać Zajętego Tatę..

Z zeszytu ucznia…

Ojciec, bo tak do niego mówię, kiedy wszyscy mamy dobry humor – ma więcej niż lat czterdzieści. Potrafi zrobić niezła aferę o niezjedzony bigos albo fasolkę po bretońsku, która czeka w lodówce od czterech dni. Sam jako dziecko był niejadkiem i płakał do zupy. Ojciec słynie z poczucia humoru i robienia gigantycznego bałaganu w 3 minuty. Jest zwariowanym tatą naszej trójki. Ma na imię Adam.

Czasy, kiedy ojciec był szczupły dawno minęły i choć tata dużo mówi na temat zdrowego odżywiania, to zawsze wyjada nutellę do czysta dwoma łyżkami. Ojciec jest smakoszem, jego śniadanie to pączek albo makowiec i puszka coli. Nie trzeba mówić, że jego brzuch wystaje za pasek. Dobrze, że jest wysoki, bo nie widać w ubraniu tak wyraźnie jego masy. Ma też śmieszny przyspieszony chód. Do tej pory jego włosy są gęste. Tatę wyróżnia jeszcze duży nos i błękitne oczy. Przez słodycze niestety popsuły mu się zęby, niechętnie je „reperuje”. Tata wygląda przyzwoicie, gdy się gdzieś wybiera, ale zwykle nosi ubranie robocze i nie przejmuje się wyglądem. Lubi nosić brudne gumowce i przekrzywioną czapkę.

Ojciec potrafi rozpętać trzecią wojnę światową , czyli łatwo się denerwuje, ale zwykle jest potulny jak baranek i wszyscy go lubią. Tata potrafi robić niezłe kawały, lubi się pośmiać i powygłupiać. Kiedyś nabrał mamę, że poszedł w kalesonach do sąsiada oddać mu paczkę. Lubi grać na gitarze i śpiewać. Dobrze gra w karty. Jest na pewno pomysłowy i zaradny. Nie można się z nim nudzić. Tata z zawodu jest sadownikiem. Dobrze zajmuje się swoją pracą. Potrafi w sekundę zerwać dziesięć czereśni z ogonkami. Czasami może być mocno zakręcony i na przykład ubrać do miasta buty z dwóch różnych par.

Myślę, że mój ojciec jest nietypowy, dobry i wrażliwy. Cieszę się, że mam takiego tatę.

Reklama

6 myśli na temat “Oczami młodszego Bojownika

    1. Hi, hi tak twierdzi Bojownik. Ponieważ wszystko przelicza, to kto wie, może go nie poniosło. 🙃😉A Tatuś, tak…ujmijmy to – oryginał, wszystko wzięte z dobrodziejstwem inwentarza…🙂

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s