Konewka

Na szczęście obok ludzi ” kosiarek” są też ludzie „konewki”.

Ludzie „konewki” potrafią słuchać, są empatyczni, dbają o dobre samopoczucie swojego rozmówcy. Używają słów, które wzmacniają. Kiedy trzeba powiedzieć coś ważnego, czy trudnego, robią to w taki sposób, że drugiej osoby nie ranią. Ludzie „konewki” to rzadkość. Taka osoba wśród przyjaciół to prawdziwy skarb.

Cieszę się, że mam bardzo mi bliską, niezwykłą i mądrą kobietę w gronie przyjaciół – moją „konewkę”. W trudnych momentach jest mi pomocą i radą. Rozmowa z pozytywnym, „zdrowym” i silnym człowiekiem o codziennych problemach potrafi wiele zdziałać. Dodaje sił, mobilizuje i pozwala trzeźwiej spojrzeć na sprawę. Konewka nie umniejsza twojego problemu, ale wsłuchuje się w twoje emocje. Podlewa nasiona dobra.

Konewki są na świecie bardzo potrzebne, bo dzięki nim coś z mozołem przebija się przez ziemię- zauważone i podlane wyrośnie szybciej. […] konewki są bardzo atrakcyjnymi ludźmi, więc inni z przyjemnością przebywają w ich towarzystwie.

Kosiarka, to osoba, która „skosi cię ” do wysokości trawnika. Trzeba uważać przy takiej osobie, aby nie weszła w tryb koszenia, to znaczy – nie dostarczać jej paliwa w postaci rozterek, swoich problemów, narzekania na siebie, na swój wygląd, wady itp. kosiarka wtedy odpala i jedzie równo, tak cię skróci, że poczujesz się jeszcze gorzej niż było. Jednym słowem, przy takim spotkaniu – wiej.

Kosiarka czuje się upoważniona do radzenia, pouczania korygowania i przycinania wszystkich do jedynie słusznego wymiaru. Anna Lasoń Zygadlewicz ” Jesteś piękna”

Natomiast z konewką jest na szczęście zupełnie odwrotnie…

Dziękuję Ci za każde słowo Moja Kochana Konewko

Reklama

18 myśli na temat “Konewka

 1. I ja mam konewkę ale i kosiarkę. Moja córka Konstancja to przykład super konewki. Ma 30 lat wie mogę powiedzieć jej wszystko. Kosiarką jest koleżanka bizneswoman. Ciężka sprawa

  Polubione przez 1 osoba

   1. Oj nie wiem, wychowywałam troje tak samo, byłam 8 lat na wychowawczych a każde jest inne. Zupełnie inne temperamenty, charaktery.

    Polubienie

 2. Mini-konewka na zdjęciach słodkość 100%. Konewki w życiu – cudowna sprawa. Aleee – jak się tak zastanowię, jak pomyślę o wychowaniu ‚kto szybciej strzeli ciętą ripostą’ – to kosiarek się sporo więcej i sama mam tendencję do szybkich strzałów, może wprowadzić nową kategorię – rewolwerowiec? Szybko strzela ciętą ripostą, a potem żałuje.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s